SZUKAJ
G: - k: - p:

Dokonując zakupów w sklepie Maja & Gucio Mariola Patała akceptujesz niniejszy regulamin.

Regulamin ten dotyczy każdego produktu dostępnego w sklepie.
 

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

 

§1
Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy Maja & Gucio prowadzi sprzedaż za pośrednictwem Internetu i działa pod domeną http://www.maja-gucio.pl/, zwany dalej „Sklepem”.

2. Właścicielem Sklepu Internetowego jest: Mariola Patała, prowadząca działalność pod firmą: Maja & Gucio Mariola Patała z siedzibą w Gorzowie, ul. Kwiatowa 15, zarejestrowaną w  CEiDG,  NIP: 836-162-61-79, REGON: 123094514. Firma nie jest płatnikiem VAT.

3. Klientem Sklepu, zwanym dalej „Klientem” może być wyłącznie osoba prawna lub osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

4. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

5. Sklep sprzedaje produkty nowe i używane a ceny podane w Sklepie są cenami brutto, zostały określone w polskich złotych. Ceny nie zawierają kosztów wysyłki.

6. Odzież używana sprzedawana przez Sklep jest wybierana staranie, aby była jak najwyższej jakości. Stan ubrań określa zdjęcie produktu oraz jego opis. Odzież używana jest starannie wyprana i wyprasowana.

7. Odzież nowa sprzedawana jest z metkami i nie jest używana.

§2
Zamówienia

1. Zamówienia można składać poprzez stronę internetową opisaną w § 1. ust. 1 niniejszego Regulaminu wykorzystując opcję koszyk dostępną na tej stronie, po przejściu przez wszystkie etapy tej opcji aż do dokonania potwierdzenia zamówienia.

2. Sklep nabywa prawo do odstąpienia od transakcji (anuluje zamówienie), gdy:
- nie odnotuje wpływu środków pieniężnych za zamówienie na rachunku wskazanym przez Sklep w ciągu 2 dni roboczych od momentu potwierdzenia przez Klienta zamówienia,
- w przypadku przesyłki za pobraniem, Klient nie zapłaci za zamówienie przy jego odbiorze.

3. Sklep ma prawo żadąć zwrotu kosztów poniesionych na wysyłkę towaru gdy Kient nie odbierze zamówienia bądź odliczyć je sobie od wpłaconych przez Klienta pieniędzy.

4. Informacje   zawarte   na   stronie   internetowej   Sklepu   przy   kupowanym   produkcie w momencie złożenia zamówienia są wiążące dla obu stron, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

5. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego produktu. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi z chwilą wypełnienia zapisów § 2 niniejszego Regulaminu.

6. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za skutki nieprawidłowego lub niezgodnego z prawdą podania danych przez Klienta, potrzebnych do realizacji zamówienia.

7. Klient  może  wycofać  zamówienie telefonicznie - dzwoniąc  na numer 660-311-468, lub e-mailowo pisząc na adres sklep.maja.gucio@gmail.com o ile przedmiot zamówienia nie został jeszcze wysłany przez Sklep. Zamówienie nie może zostać wycofane przez Klienta po wysłaniu towaru do Klienta. W przypadku, gdy Klient chce zrezygnować z zakupu towaru po jego  wysłaniu  przez  Sklep,  zastosowanie  znajdują   postanowienia   regulaminu   zawarte w rozdziale dotyczącym zwrotu towarów.

8. W przypadku rezygnacji z całości lub części zamówienia w trybie określonym powyżej, Sklep zwraca wpłacone przez Klienta należności (bez kosztów wysyłki) na podane przez niego konto bankowe odpowiednio do zakresu rezygnacji.

9. Po zrealizowaniu zamówienia, w momencie przekazania towaru przewoźnikowi, Klient otrzymuje drogą elektroniczną informację o wysłaniu towaru.

10. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon. Paragon wystawiany jest w chwili przekazywania towarów do wysyłki. Na żądanie Klienta złożone w ciągu 3 m-cy od daty wystawienia paragonu możliwe jest wystawienie faktury (konieczny zwrot oryginału paragonu).

§3
Płatności

1. Po złożeniu zamówienia Klient otrzyma e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia. Przelew Klient może zrealizować przez Internet, na poczcie lub w banku. Po zaksięgowaniu kwoty  za  zamówienie przygotujemy przesyłkę  do wysyłki. Klient zostanie poinformowany o nadaniu przesyłki.

2. Dostępne formy płatności:
a) Płatność przelewem - czas realizacji zamówienia jest uzależniony od momentu zaksięgowania wpłaty.
Dane do przelewu:
Mariola Patała Maja & Gucio
ul. Kwiatowa 15
32-660 Gorzów
Nr konta: 23 1140 2004 0000 3102 7512 4104 mBank
w tytule prosimy podać numer zamówienia
b) za pobraniem – zapłata następuje gotówką lub kartą płatniczą (jeżeli firma kurierska umożliwia płatność kartą płatniczą) przy odbiorze towaru,
c)  w inny sposób, jeżeli jest on określony na stronie internetowej Sklepu opisanej w § 1. ust.1 niniejszego Regulaminu.

3. Warunkiem wydania produktu jest zapłata przez Klienta za produkt i przesyłkę.

§4
Wysyłka towaru

1. Dostępne formy dostawy:

Paczkomat InPost - zazwyczaj przesyłka zostaje umieszczona w docelowym paczkomacie w ciągu 1-2 dni roboczych.
Kurier - zazwyczaj dostarcza przesyłki w ciągu 1-2 dni roboczych.
Poczta Polska - zazwyczaj dostarcza przesyłki w ciągu deklarowanych 2 dni roboczych przesyłką priorytetową.
Odbiór osobisty - po wcześniejszym uzgodnieniu e-mailowym lub telefonicznym.

2. Wysyłka zamówień odbywa się w zależności od końcowej wagi zamówienia, za pomocą Poczty Polskiej oraz firmy kurierskiej na terenie całego kraju. Opłata za opakowanie wliczona jest w koszt wysyłki.

Paczkomat InPost - 12 zł (bez względu na ilość zakupionych rzeczy)

W komentarzu przy składaniu zamówienia należy podać paczkomat, do którego ma być dostarczona przesyłka.

Kurier - 17 zł (bez względu na ilość zakupionych rzeczy)

ZA POBRANIEM - 21 zł

Poczta Polska - przesyłka priorytetowa polecona:

  • 1 sztuka - 16 zł
  • 2 sztuki - 17 zł
  • 3 sztuki - 18 zł
  • 4 sztuki - 19 zł
  • 5 sztuk i więcej - 20 zł

ZA POBRANIEM - 23 zł (bez względu na ilość sztuk)

Odbiór osobisty - brak kosztów dostawy

W przypadku zamówienia, którego wartość już po rabacie przekroczy 150 zł wysyłka GRATIS - kurierem.

3. Koszt dostawy może ulec zwiększeniu w przypadku produktów o niestandardowych gabarytach i/lub większej masie.

4. Sklep wysyła zamówienia GRATIS tylko na terenie Polski, wysyłka poza ten teren jest możliwa po uzyskaniu indywidualnej pisemnej zgody Sklepu i zaakceptowaniu przez Klienta kosztów dostawy.

§5
Reklamacje i Zwrot

1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu towaru (paragonu).

2. Klient  ma  prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2  (dwóch) lat od daty doręczenia mu przedmiotu zamówienia, o ile w terminie dwóch miesięcy od dnia, w którym stwierdził niezgodności dostarczonych produktów z umową, zawiadomi Sklep o stwierdzonej niezgodności.

3. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności. W zgłoszeniu reklamacyjnym należy podać: dane zamawiającego, datę złożenia zamówienia, telefon kontaktowy, Email kontaktowy, nr konta bankowego, na który będzie dokonany ewentualny zwrot pieniędzy oraz opis zgłaszanej niezgodności.

4. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

5. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

6. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Klient ma prawo odstąpienia od umowy.

7. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Klient złoży Sklepowi w terminie 14 dni od odbioru towaru, oświadczenie o odstąpieniu od umowy (pobierz druk).
 

8. Klient zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrócony towar powinien być w stanie nienaruszonym, w tym powinien być kompletny, w fabrycznym opakowaniu, nie może nosić śladów eksploatacji. Koszty przesyłki ponosi Klient.

9. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki, Sklep sprawdzi stan przekazanego produktu.

10. W terminie 7 dni od sprawdzenia towaru Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę (bez kosztów wysyłki). Klient powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota.

11. W przypadku naruszenia przez Klienta warunków określonych w ust 7 i 8 powyżej oświadczenie o  odstąpieniu  od  umowy  jest  bezskuteczne,  towar  nie  podlega  zwrotowi, a Sklep nie zwraca Klientowi zapłaconej kwoty.

§7 
Ochrona prywatności

1. Składając  zamówienie  Klient  wyraża  zgodę  na  przetwarzanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia.

2. Dane osobowe Kupujących nie są udostępniane – poza przewoźnikiem - osobom trzecim, chyba że po uzyskaniu uprzedniej wyraźnej zgody na takie działanie osób, których one dotyczą, lub jeżeli prawo lub obowiązek przekazania tych danych wynika z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.

3. Każdy Klient, który przekazał Sklepowi Internetowemu swoje dane osobowe ma pełną możliwość dostępu do swoich danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub też żądania usunięcia.

4. Dane osobowe Klientów zbierane przez Sklep, przechowujemy i przetwarzamy w sposób zgodny z zakresem udzielonym przez Klientów oraz zgodnie z przepisami prawa polskiego. Klient akceptując niniejszy Regulamin wyraża zgodę, na wykorzystywanie jego danych również do celów marketingowo-promocyjnych Sklepu. Działania marketingowo-promocyjne mogą być prowadzone przez Sklep w celu informowania Klientów o oferowanych usługach, produktach, rabatach oraz ofertach specjalnych  m. in. za pomocą elektronicznych środków komunikacji zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

5. Nasz Sklep posługuje się również tzw. plikami cookies (ciasteczka). Pliki te są zapisywane na komputerze Klienta przez nasz serwer i dostarczają danych statystycznych o aktywności Klienta,  w celu  dobrania  naszej oferty  do jego  indywidualnych  potrzeb i  gustów.  Klient w każdej chwili może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania cookies, choć musi mieć świadomość, że w niektórych przypadkach odłączenie tych plików może wpłynąć na utrudnienia w korzystaniu z oferty naszego Sklepu.

§8
Własność intelektualna

Zabrania  się  wykorzystywania  jakichkolwiek materiałów  publikowanych  na stronie  internetowej   Sklepu  (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

§9
Wejście w życie i zmiany Regulaminu

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

2. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej  Sklepu. Do  umów zawartych  przed  zmianą Regulaminu stosuje  się  wersję  Regulaminu  obowiązującą w dacie złożenia Zamówienia przez Klienta.

3. W   sprawach   nieuregulowanych   w   niniejszym   Regulaminie   mają   zastosowanie   przepisy   prawa  polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego, Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141 z 2002 r., poz.1176, z późn. zm. ) oraz przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw Konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. nr 22 z 2000r. ,poz.271 z późn. zm.)